Aktuálně

CONTA-CLIP Transformátorové svorky PTKS

29.11.2022

Pro rychlé zapojování transformátorů bez použití nářadí připravila firma CONTA-CLIP novou řadu transformátorových svorek typu PTKS 4 s PUSH-IN systémem připojením vodiče. Tyto svorky jsou dimenzované pro průřezy kabelů 4mm2 a jsou vhodné jak pro přímou montáž na tělo cívky transformátoru, tak i pro montáž na hliníkové montážní lišty rozměru 10x2mm. Systém PUSH-IN pro připojení vodičů velmi usnadňuje montáž a díky vysoké kontaktní síle pružiny je vždy zaručena bezpečná fixace a kontakt kabelů, a to i při silných vibracích a mechanických rázech.

Díky dvoudílné konstrukci základní svorky s volně přístupnými pájecími háčky a krytem, lze svorky PTKS 4 také snadno upevnit na cívkový drát pomocí automatických pájecích procesů. Kryty svorek jsou k dispozici i v různých barvách což umožňuje i vizuální odlišení například pro označení různých napětí. Pro rozvod potenciálu jsou ke svorkám k dispozici i zásuvné izolované křížové propojky řady PQI 4/x/PTKS ve 2-, 3-a 5pólovém provedení. V přípravě výroby je i varianta těchto svorek s implementovaným držákem pojistek rozměrů 5x20 mm nebo 6,3x32 mm. Tyto pojistkové svorky budou mít označení výrobní řady PTKS 4/SI 5x20 a PTKS 4/SI 6,3x32. Ke značení svorek se používá standardní systém značení řady SB 7.5., který je dostupný rovněž ve standardní nabídce firmy CONTA-CLIP.


Podrobné informace k jednotlivým svorkám naleznete v on-line katalogu firmy CONTA-CLIP na odkazu: https://conta-clip.shop/en/navigation/c9953d85c7104bf2bf0d24235cfb5f5c


PTKS
PTKS

Schleuniger nový odizolovací stroj B300

29.11.2022

Schleuniger představuje – nový jednoduchý a výkonný odizolovací stroj B300, stroj s vynikajícím poměrem ceny a výkonu v segmentu jednoduchých odizolovacích strojů.


B300

B300 je optimální volba pro všechny, kteří potřebují mimořádně výkonný a uživatelsky přívětivý odizolovací stroj. B300 představuje univerzální programovatelný odizolovací stroj pro kabely od 0,03 do 8 mm2 (32–8 AWG) a do průměru 7 mm, pro který jsou charakteristické tyto vlastnosti:

 • vysoká mechanická přesnost
 • krátké pracovní cykly, které zajišťují vysokou produktivitu při odizolování
 • ergonomické ovládání a programování prostřednictvím 5" barevného dotykového displeje s vysokým rozlišením
 • rychlé a intuitivní ovládání
 • LED osvětlení pracovní plochy
 • vysoce citlivý spouštěcí mechanismus – ideální pro tenké a flexibilní vodiče
 • přednastavené parametry pro standardní průřezy vodičů (licny i plné vodiče) v mm2 a AWG
 • vysoká preciznost odizolování díky stálému monitorování pohybu všech os
 • možnost funkčního rozšíření o softwarový balíček: ukládání do paměti, sekvenční zpracování a další

B300

Podrobnosti zde: https://www.schleuniger.com/en/products/strip/wire-stripping/strip-series-b300/


Veletrh WirePro Expo Dierikon, Švýcarsko

28.09.2022
WirePro

Vážené dámy a pánové,

ve dnech 25. až 27. října 2022 se bude konat WirePro Expo. Své produkty z oblasti zpracování vodičů, testování a automatizace procesů představí společnosti Schleuniger Group, Komax, MECALBI, Zoller + Fröhlich, Schunk a Telsonic..

Kdy: 25. až 27. října 2022 denně od 9.00 do 17.00 hodin

Kde: Sídlo společnosti Komax, Industristrasse 9/11, 6036 Dierikon, Švýcarsko

Zažijte s námi bohatý program:

 • inovativní řešení pro montáž kabelové konfekce a zajímavé technologické novinky
 • premiéra nového stroje Cut&Strip od společnosti Schleuniger
 • informativní odborné prezentace na téma vysokonapěťové aplikace, automatizace procesů, digitalizace a komplexní řízení výroby
 • prohlídky výrobních závodů Schleuniger v Chamu a Komax v Dierikonu
 • a samozřejmě kulinářské speciality

Zajistěte si již nyní Vaši vstupenku zdarma!

Stačí kliknout na níže uvedený odkaz. Zaregistrujte se na veletrh WirePro Expo. Poté obdržíte e-mail s odkazem na rezervaci vstupenky a hotelového pokoje (náklady na ubytování si hradíte sami).

Prosím, registrujte se zde pro získání vstupenky

Více informací o programu a vystavovatelích naleznete zde: Webová stránka WirePro Expo

Těšíme se na setkání s vámi a na úspěšný veletrh WirePro Expo!


Společnosti Komax a Schleuniger se spojily

01.09.2022

Vážení obchodní přátelé, od dnešního dne je skupina Schleuniger oficiálně součástí skupiny Komax, přičemž naším hlavním akcionářem je společnost Metall Zug s 25% podílem ve spojené skupině.


Tímto chceme zajistit, abyste byli informováni o této historické změně, a zároveň všechny ujišťujeme, že činnost pokračuje jako obvykle. Přikládáme dopis podepsaný Matijasem Meyerem (v originále a českém překladu), který potvrzuje výše uvedené a nastiňuje další kroky.


To hlavní, co Vám chceme sdělit je
- kontaktní osoby za naši firmu i za Schleuniger vůči Vám zůstávají beze změny.
- všechny stávající smlouvy zůstávají v platnosti a nejsou dotčeny.
- stroje, náhradní díly budou nadále dodávány a servis prováděn stávajícími kanály.


Přikládáme také prohlášení Schleuniger (v originále a v českém překladu), které několika slovy říká to, co je vysvětleno výše. V případě jakýchkoli dotazů nebo nejasností Vám zůstáváme plně k dispozici.Ing. Pavel David
jednatel
SENO spol. s r.o

Oznameni1 Oznameni 2
Oznameni 3

Elektrotechnická výstava Trojhalí Karolina v Ostrava

21.08.2022
Vážení obchodní přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat k návštěvě našeho stánku na Elektrotechnické výstavě v Trojhalí Karolina v Ostravě, která se uskuteční v termínu 20. - 22. září 2022.

Na našem stánku číslo B 10 Vás seznámíme s větší částí našeho prodejního programu – s výrobky firem:

- VOGT AG – trubkové nýty a distanční sloupky, kontaktní díly pro desky tištěných spojů, pájecí očka, kabelové lisovací koncovky a spojky v jednotlivém provedení, ruční krimpovací nářadí a speciální zákaznické kontakty,
- CONTA-CLIP – široká nabídka sortimentu řadových svorek, kabelových průchodek, krabic pro elektrozařízení, instalačního materiálu, svorek pro DPS a trafosvorek,
- POLYRACK – systém 19“ kazet pro umístění desek tištěných spojů a řada středních a malých kazet pro nejrůznějších elektronická zařízení,
- ELESTA GmbH – bezpečnostní relé (relé s nuceně vedenými kontakty),
- ESCUBEDO – krimpovací konektory a izolační návleky,
- SCHLEUNIGER – programovatelný odizolovací stroj UniStrip 2300, stříhací a odizolovací stroj EcoStrip 9380 a odizolovací a krimovací stroj na izolované dutinky stroj MC 25 od firmy GLW.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vstup na výstavu je volný.

Elektrotechnická výstava Trojhalí Karolina v Ostrava