Aktuálně

Malé ohlédnutí za loňským veletrhem AMPER 2022

17.03.2023

I letos se opět těšíme va Vaši návštěvu na našem stánku v hale F - číslo stánku F 3.13Pozvánka na veletrh Amper 2023

20.02.2023
amper23

Vážení obchodní přátelé,

rádi bychom byli i nadále Vaším strategickým systémovým partnerem a dodavatelem. Proto si Vás opět dovolujeme pozvat k návštěvě našeho stánku na letošní výstavě Amper 2023.

Najdete nás tradičně v hale F, číslo stánku 3.13.


Připravili jsme pro Vás volnou vstupenku na tento veletrh. Přihlaste se k tomuto odkazu a po vyplnění údajů a vložení níže uvedeného unikátního kontrolního kódu Vám bude vstupenka zaslána do e-mailu.

Kontrolní kód pro získání Vaší volné vstupenky je: 20608-462

(V případě, že by Vám vstupenka nebyla doručena, zkontrolujte správnost uvedené e-mailové adresy a složku HROMADNÉ POŠTY
či SPAM ve Vašem e-mailu.)

Srdečně Vás zveme a těšíme se na osobní setkání s Vámi.

Ing. Pavel David
jednatel


amper23
amper23

Novinky Schleuniger Dvojnásobný úspěch na German Design Award

31.01.2023
Novinky Schleuniger

Společnost Schleuniger Group získala s řadou transferových linek S50 ocenění German Design Award 2022 v kategorii "Vynikající design výrobků - průmysl". A další úspěch v této oblasti získala společnost Schleuniger Group díky zvláštnímu uznání pro odizolovací stroj řady B300.

Na ročníku German Design Award 2022 mohla skupina Schleuniger Group slyšet své jméno hned dvakrát: Nejenže naše plně integrovaná a rekonfigurovatelná zpracovatelská platforma Transfer Line Family S50 - získala vítězný titul v kategorii "Vynikající design výrobků - průmysl", ale Zvláštním uznáním byl také oceněn náš malý, ale výkonný odizolovací stroj Strip Series B300. A přesvědčil špičkovou mezinárodní porotu svým intuitivním uživatelským rozhraním, které přenáší snadnost používání chytrého telefonu do průmyslového kontextu, a designem výrobku, který ještě více zdůrazňuje značku Schleuniger a činí ji pro zákazníka ještě více přitažlivou.  

Designový jazyk našich strojů S50 a B300 je součástí zcela nového vizuálního jazyka značky, který vyvinula sama společnost Schleuniger. Základní prvky značky Schleuniger byly přeneseny na stroje tak, aby nebylo pochyb o tom, že nesou nezaměnitelný podpis Schleuniger. Nejdůležitějším aspektem bylo, aby značka Schleuniger - a vše, co představuje - byla na první pohled rozpoznatelná jako výrobky Schleuniger už jen díky vizuálnímu vzhledu strojů i bez loga nebo nápisu.

Prémiová cena za designové trendy

Německá cena za design (German Design Award) je prémiovou cenou Německé rady pro design, která od roku 1953 působí jako přední světové centrum pro komunikaci a předávání znalostí v oblasti designu, značek a inovací. Díky svému celosvětovému spektru a mezinárodnímu významu je German Design Award od roku 2012 jedním z nejprestižnějších ocenění v oblasti designu ve všech odvětvích. A stanovuje nejvyšší standardy pro určení vítězů: v jedinečném nominačním procesu jsou k účasti vyzvány společnosti, jejichž produkty a služby v oblasti komunikačního designu jsou prokazatelně přesvědčivé z hlediska kvality designu. Oceněny jsou pouze projekty, které jsou průlomové v německém a mezinárodním designu.


https://www.german-design-award.com/
 • Zde zjistíte více o našem vítězi, transferové lince S50
 • Více informací k odizolovacímu stroji B300 naleznete zde

Vítěz ceny za technologii Swiss Technology Award 2022

31.01.2023

Img
Společnost Schleuniger získala 23. listopadu 2022 na Švýcarském inovačním fóru v Basileji cenu Swiss Technology Award 2022 v kategorii "Inovace v průmyslu".

Swiss Technology Award je nejvýznamnějším oceněním za inovace a transfer technologií ve Švýcarsku. Cena je každoročně udělována za nejvýznamnější technologické inovace a vývoj v kategoriích "Vynálezci", "Start-upy (Rising Start)" a "Inovace v průmyslu". Letos byla udělena již po čtyřiatřicáté.

Z celkem 53 přihlášek bylo vybráno 9 finalistů a vítězové byli vyhlášeni 23. listopadu 2022 na Švýcarském inovačním fóru v Basileji. V kategorii "Vynálezci" zvítězila společnost Limula z Lausanne a v kategorii "Start-upy" spin-off ETH Zurich Sevensense Robotics.

Swiss Technology Award

V kategorii "Inovace v průmyslu" mezi sebou soutěžily společnosti DuPont, Jansen a Schleuniger Group. Jsme hrdí na to, že prestižní švýcarskou cenu za inovaci získala společnost Schleuniger. Cenu za celý tým převzal Michael Jost, vedoucí technologického oddělení skupiny.


Další infromace: www.swiss-technology-award.ch

WirePro Expo: Debut extratřídy výrobců strojů pro kabelovou konfekci

31.01.2023
WirePro Expo

Průmyslový veletrh WirePro Expo, kterému dominovaly technické inovace, přilákal ve dnech 25. až 27. října 2022 do Dierikonu nejen více než 2 400 odborníků na zpracování kabelů ze 44 zemí, ale byl také premiérou prvního společného vystoupení společností Komax, Schleuniger a jejich partnerů.

A že bylo co obdivovat: Více než stovka nejlepších světových řešení pro zpracování voidčů, renomovaní přednášející, lukrativní odborné prezentace, prohlídky vertikálního závodu společnosti Komax a návštěvy kompetenčního centra procesní automatizace společnosti Schleuniger učinily z prvního ročníku veletrhu WirePro Expo prvotřídní událost.

Zatímco u rodiny Schleuniger si návštěvníci a zákazníci mohli prohlédnout kompletní výrobní linky, poloautomatická výrobní a testovací řešení, plně automatické modulární procesní platformy a nové stolní stroje, u hostitelské společnosti si je získala mimo jiné Smart Factory by Komax.

Všichni si přišli užít produktů a řešení, které mají pozitivní vliv na produktivitu, flexibilitu a náklady na kvalitu zpracování vodičů.

Po této první úspěšné akci se již těšíme na společný veletrh productronica 2023 v Mnichově a můžeme slíbit, že vás na místě přivítáme s mnoha produktovými novinkami.


Dojmy z veletrhu WirePro Expo naleznete zde:
www.schleuniger.com/en/schleuniger-at-wirepro-expo


CONTA-CLIP Transformátorové svorky PTKS

29.11.2022

Pro rychlé zapojování transformátorů bez použití nářadí připravila firma CONTA-CLIP novou řadu transformátorových svorek typu PTKS 4 s PUSH-IN systémem připojením vodiče. Tyto svorky jsou dimenzované pro průřezy kabelů 4mm2 a jsou vhodné jak pro přímou montáž na tělo cívky transformátoru, tak i pro montáž na hliníkové montážní lišty rozměru 10x2mm. Systém PUSH-IN pro připojení vodičů velmi usnadňuje montáž a díky vysoké kontaktní síle pružiny je vždy zaručena bezpečná fixace a kontakt kabelů, a to i při silných vibracích a mechanických rázech.

Díky dvoudílné konstrukci základní svorky s volně přístupnými pájecími háčky a krytem, lze svorky PTKS 4 také snadno upevnit na cívkový drát pomocí automatických pájecích procesů. Kryty svorek jsou k dispozici i v různých barvách což umožňuje i vizuální odlišení například pro označení různých napětí. Pro rozvod potenciálu jsou ke svorkám k dispozici i zásuvné izolované křížové propojky řady PQI 4/x/PTKS ve 2-, 3-a 5pólovém provedení. V přípravě výroby je i varianta těchto svorek s implementovaným držákem pojistek rozměrů 5x20 mm nebo 6,3x32 mm. Tyto pojistkové svorky budou mít označení výrobní řady PTKS 4/SI 5x20 a PTKS 4/SI 6,3x32. Ke značení svorek se používá standardní systém značení řady SB 7.5., který je dostupný rovněž ve standardní nabídce firmy CONTA-CLIP.


Podrobné informace k jednotlivým svorkám naleznete v on-line katalogu firmy CONTA-CLIP na odkazu: https://conta-clip.shop/en/navigation/c9953d85c7104bf2bf0d24235cfb5f5c


PTKS
PTKS

Schleuniger nový odizolovací stroj B300

29.11.2022

Schleuniger představuje – nový jednoduchý a výkonný odizolovací stroj B300, stroj s vynikajícím poměrem ceny a výkonu v segmentu jednoduchých odizolovacích strojů.


B300

B300 je optimální volba pro všechny, kteří potřebují mimořádně výkonný a uživatelsky přívětivý odizolovací stroj. B300 představuje univerzální programovatelný odizolovací stroj pro kabely od 0,03 do 8 mm2 (32–8 AWG) a do průměru 7 mm, pro který jsou charakteristické tyto vlastnosti:

 • vysoká mechanická přesnost
 • krátké pracovní cykly, které zajišťují vysokou produktivitu při odizolování
 • ergonomické ovládání a programování prostřednictvím 5" barevného dotykového displeje s vysokým rozlišením
 • rychlé a intuitivní ovládání
 • LED osvětlení pracovní plochy
 • vysoce citlivý spouštěcí mechanismus – ideální pro tenké a flexibilní vodiče
 • přednastavené parametry pro standardní průřezy vodičů (licny i plné vodiče) v mm2 a AWG
 • vysoká preciznost odizolování díky stálému monitorování pohybu všech os
 • možnost funkčního rozšíření o softwarový balíček: ukládání do paměti, sekvenční zpracování a další

B300

Podrobnosti zde: https://www.schleuniger.com/en/products/strip/wire-stripping/strip-series-b300/