Aktuálně

CONTA-CLIP - nově v nabídce dvou-úrovňové svorkovnice PRKD 4

27.05.2022

Společnost CONTA-CLIP rozšiřuje svoji nabídku svorkovnic PRK s Push-in připojením vodiče o prostorově úsporné dvou-úrovňové svorkovnice PRKD 4 pro připojení vodičů s průřezem 4 mm². Současně je také v nabídce varianta těchto svorek s označením PRKD 4/3A pro instalace s požadavkem na ještě vyšší hustotu kabelového připojení, která nabízí jedinečně kompaktní konstrukci se třemi přípojnými body na každé úrovni svorky. Stejně jako všechny svorkovnice řady PRK mají i dvouúrovňové verze – na každé úrovni – boční propojovací kanály pro flexibilní rozdělení potenciálu a 2,3 mm zkušební otvory pro snadné měření všech potenciálů.

Připojení Push-in umožňuje obzvláště jednoduché a časově úsporné připojení pevných vodičů nebo vodičů s nalisovanými dutinkami, a to bez použití nástrojů. Pro rychlé uvolnění připojených kabelů jsou svorky PRK vybaveny tlačným mechanismem, který lze i přes velkou přítlačnou sílu pružiny ovládat lehkým tlakem a bez speciálního nářadí.

Vzhledem k tomu, že vstupy pro vodiče do jednotlivých připojovacích otvorů a zasouvací kanály jsou od sebe zřetelně odděleny, vodiče vždy najdou správnou cestu do upínacích bodů. V současné době zahrnuje neustále se rozšiřující sortiment PRK kromě dvouúrovňových verzí PRKD pro rozsah připojení 2,5 mm² a 4 mm² také jednoduché průchozí a ochranné svorky ve dvou-, tří- a čtyřvodičovém provedení pro čtyři rozsahy jmenovitých průřezů od 1,5 mm² do 6 mm².

PRKD4


Portfolio produktů, budoucí vývoj Schleuniger AG

22.02.2022

Vážení zákazníci,

jak informovala média, společnost Metall Zug AG podepsala dohodu se společností Komax Holding AG, podle níž skupina Metal Zug Group sloučí skupinu Schleuniger se skupinou Komax Group a na oplátku získá 25% podíl ve společnosti Komax Holding AG, a to za podmínky, že příslušný návrh schválí výroční zasedání společnosti Komax 13. dubna 2022 a spojení povolí příslušné orgány pro hospodářskou soutěž. Do té doby zůstávají společnosti Komax a Schleuniger nezávislými společnostmi.

Pro naše zákazníky je fúze příslibem, že umožní ještě dřívější dostupnost nových řešení a technologií.

Vaší výhodou bude kombinace inovativních předností obou společností. Je samozřejmé, že jakákoli podrobná diskuse o vývoji konkrétních produktů nebo sdílení technologií, které se týkají produktového portfolia společností Komax a Schleuniger, je předčasná. Jsme pevně přesvědčeni, že současné produktové portfolio bude v zásadě pokračovat a bude plně podporováno i v následujících letech, a to v plném souladu s platnými zákony.

blog2022-02-22

S přátelskými pozdravy
Dr. Dieter Woschitz
CEO
Schleuniger AG